Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 00:07 Biznes, Finanse

O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając szafę rack

Współczesny sprzęt serwerowy i sieciowy jest mocno znormalizowany, a do jego przechowywania używane są przeważnie. Jest to naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, i jest aktualnie standardem w kwestii infrastruktury IT. Takie szafy są dostępne w wielu rozmaitych wielkościach i wzorach, mogą też mieć zróżnicowane wyposażenie. Teoretycznie nie powinno więc być problemów z ich wybraniem, lecz w praktyce trzeba na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy zacząć od zastanowienia się, czy taka szafa będzie wisząca czy stojąca.

Te pierwsze dobrze się sprawdzają w małych biurach czy na korytarzach, gdzie z reguły nie będzie miejsca aby coś zostało postawione na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość sprzętu mieszczącego się do środka będzie dość ograniczona. Uwzględnić też trzeba ciężar urządzeń włożonych do środka, i ewentualnie dobrać parametry szafy również pod tym względem. Kłopotów z miejscem nie powinno być, jeżeli ktoś się zdecyduje na stojącą szafę. Takie modele wyposażone są przeważnie w zestaw kółek, dzięki którym można je łatwo przesuwać, lecz nie jest to standardem. Kolejną ważną rzeczą podczas wyboru będzie wyposażenie, a tu jest naprawdę sporo możliwości. Oczywiście wiele z udogodnień czy akcesoriów wiąże się z dodatkowym kosztem, tak więc podczas wyboru warto zastanowić się dobrze, czy faktycznie się przydadzą.

Z pewnością pomyśleć należy o dobrym zamku, jeżeli 19″ szafa rack będzie się znajdować w miejscu, w którym mogą się pojawiać jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeśli dane miejsce narażone będzie na jakieś zanieczyszczenia, to należy pomyśleć o zakupie szafy mającej lepszą klasę szczelności. Jeżeli planuje się robić coś częściej przy umieszczonym w środku sprzęcie, to warto pomyśleć o zdejmowanych panelach bocznych lub wersji z dwoma sekcjami, takie rozwiązania znacznie ułatwiają pracę na co dzień. Uziemiające gniazdo, odpowiednia ilość otworów na wentylatory czy nóżki samopoziomujące to kolejne ciekawe akcesoria, które powinna posiadać dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Close