Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 12:04 Moda, Uroda

Jakie są częste powody swędzenia skóry po prysznicu

Jeśli ktoś wyjdzie z wanny lub spod prysznica i będzie go przy tym swędziała skóra, to może być to rezultatem niejednej rzeczy. Niekiedy powody takiego stanu są naprawdę błahe i łatwo je wyeliminować, a czasami będzie to jednak jakaś choroba. Z tego też powodu jeżeli tego typu swędzenie będzie się dłużej utrzymać, to warto jednak się skonsultować z lekarzem, bo może to jednak być coś poważniejszego. Czasami na takie dolegliwości uskarżają się osoby które chorują na zapalenie wątroby, niewydolność nerek czy nawet niektóre nowotwory. Jednak to zdarza się stosunkowo rzadko, znacznie częściej będzie to jednak skutkiem jakiegoś podrażnienia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jaką się ma skórę. Jeżeli jest ona sucha i delikatna, to przedłużające się kąpiele spowodować mogą nieprzyjemne swędzenie. Podczas mycia ta niewielka ilość serum jest zmywana, i to pogłębia dolegliwości. Niekorzystnie działa również nadmierna temperatura wody oraz zawartość w niej chloru.

Co interesujące, kłopoty ze swędzeniem niekiedy się też pojawiają u osób, jakie często i długo się myją, stosując przy tym gąbki i rękawice. Przy takich kąpielach warstwa naturalnych lipidów nie będzie miała możliwości, aby się odbudować, i zaczynają się na skórze pojawiać różnego rodzaju zaczerwienienia czy podrażnienia. Z tego też powodu bardzo często wystarczy niewielka zmiana codziennych nawyków, aby skutecznie wyeliminować problem ze swędzeniem po myciu. Warto przy tym się wspomagać odpowiednimi kosmetykami, które również mają tutaj ogromny wpływ. Jeśli zawierać one będą jakieś podrażniające czy uczulające substancje, takie jak barwniki, konserwanty czy detergenty, to może to powodować różnego rodzaju alergie i uczulenia.

Z tego też powodu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie używanie delikatniejszych preparatów, przede wszystkim opartych na składnikach pochodzenia naturalnego, i mających w sobie dużo nawilżających substancji. Po inne wskazówki w tym temacie można sięgnąć do internetu, można je między innymi znaleźć na stronie takiej jak na przykład https://poradnikkosmetyczny.pl/dlaczego-po-prysznicu-pojawia-sie-swedzenie-skory/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close