Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 11:38 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Jakie są odmiany marychy?

Marihuana, znana również jako konopie indyjskie, to roślina zawierająca ponad 100 związków sztucznych zwanych kannabinoidami. Dwa newralgiczne kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, podczas kiedy CBD ma różne właściwości lecznicze. Istnieją trzy nadrzędne rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to duża oraz smukła roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu oraz jest powszechnie uprawiana w strefach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia oraz Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich podnoszących na duchu i energetycznych rezultatów. Są często używane w leczeniu przygnębień, zmęczenia oraz braku apetytu. Odmiany Sativa mają także wyższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są bardziej psychoaktywne. Indica to mała i krzaczasta roślina o szerokich liściach. Pochodzi z regionu Himalajów i jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie i Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich uspokajających i uspokajających rezultatów. Są nieraz użytkowane w leczeniu lęku, niespań i bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co świadczy, że są mniej psychoaktywne – cannabis dinafem. Ruderalis to mała i mocna roślina, powszechnie spotykana w Rosji oraz Europie Środkowej. Nie jest szeroko stosowany do celów uzdrawiających lub rekreacyjnych, ponieważ ma niską zawartość THC.

Mimo to czasami jest używany do hodowli szczepów hybrydowych, jakie łączą najlepsze cechy szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych typów marihuany są też odmiany hybrydowe, jakie powstają poprzez hodowlę przeróżnych typów szczepów Sativa oraz Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres efektów, w zależności od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład forma hybrydowa, która składa się w 50% z Sativa oraz w 50% z Indica, może mieć z większym natężeniem zrównoważony wynik, podczas gdy forma hybrydowa, która składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, ma obowiązek posiadać bardziej podnoszący na duchu i energetyczny wynik.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 15 times, 1 visits today)
Close