Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 15:59 Usługi

Jachtowe silniki – w jaki sposób zadbać o ich serwis

Zakończenie sezonu jachtowego to dla właścicieli dobry moment, aby się zająć zakonserwowaniem i zabezpieczeniem sprzętu przed zimą. Dotyczy to zarówno kadłuba jachtu, jak również wyposażenia, które na nim się znajduje, między innymi silnika zaburtowego. Podczas normalnego pływania z tego typu silników korzysta się stosunkowo rzadko, ale są one niezwykle przydatne przy wszelkich manewrach portowych czy przy jakimś zagrożeniu. Jednak mimo tego, że nie używa się ich często, to przynajmniej raz rok powinny zostać dokładnie przeglądnięte przez jakiegoś doświadczonego mechanika.

Większość wytwórców zaleca tego typu serwis silnika gazowego właśnie raz na rok, lecz są również części, które należy sprawdzać raz na pół roku. Niektóre z czynności serwisowych może wykonać właściciel, jeżeli będzie wiedział jak się za nie wziąć, lecz z większością udać się jednak należy do jednego z autoryzowanych warsztatów.

Jest to o tyle istotne, że w czasie tego typu serwisu wymienione zostaną wszystkie potrzebne materiały eksploatacyjne, ale również i wykonana zostanie dokładna kontrola stanu technicznego. Odpowiednio wczesna diagnoza ograniczy przede wszystkim ryzyko jakieś poważniejszej usterki, a w niejednym przypadku naprawa silników jachtowych może się wiązać z wysokim kosztem. Dlatego też nie można o tym zapominać, szczególnie że na zrobienie serwisu będzie parę długich zimowych miesięcy. Systematycznie sprawdzany sprzęt odwdzięczy się płynną i wydajną pracą, a także tym że nie zawiedzie w sytuacjach, kiedy będzie potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close