Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 10:17 Biznes, Finanse

Hostingi internetowych stron – jakie są ich często wybierane typy

W naszym internecie obecnie funkcjonuje parę milionów stron internetowych, które każdy użytkownik może oglądać. Aby to jednak było wykonalnemożliwe, to każda taka strona umieszczona musi zostać na jakimś fizycznym serwerze podpiętym do sieci internetowej. Jeśli ktoś będzie chciał, to może do tego wykorzystać swój komputer, lecz znacznie lepszą opcją są rozmaite hostingi. Przez to, że fizycznie maszyny są umieszczane w nowoczesnych serwerowniach, to znacząco zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Takie serwerownie posiadają liczne zabezpieczenia przed pożarem, zalaniem czy też ingerencją niepowołanych osób, z tego też powodu stanowią dużo lepszą opcję niż komputer w domu czy firmie.

Obecnie dużym zainteresowaniem się cieszą trzy rodzaje takich hostingów. Wybór odpowiedniego zależy od paru rzeczy, ale przeważnie to będzie liczba odwiedzających oraz generowane obciążenie. Jeśli dana strona nie ma dużej ilości odwiedzających, to bez żadnego problemu można się zdecydować na jeden z wielu hostingów współdzielonych. Jak mówi sama ich nazwa, na jednym serwerze jest umieszczonych od kilku do kilkunastu tego typu kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużą zaletą tego typu rozwiązania będzie to, że nie trzeba się znać na administracji, gdyż wszystkimi sprawami technicznymi będą się zajmować administratorzy firmy hostingowej.

Obecnie coraz częściej w ofercie znajdują się też konfiguracje przeznaczone pod konkretne zastosowania, takie jak na przykład hosting www WordPress. Następną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to również na jednej maszynie znajduje się kilka kont, lecz każde z nich ma gwarantowane zasoby w postaci pamięci, procesora i transferu. Przy tego typu hostingach konieczne być może zarządzanie kontem samemu, lub za dodatkową opłatą zatrudnienie administratora. Dla serwisów które generują duży ruch i obciążenie najbardziej optymalne będą dedykowane serwery. W takim przypadku klienci do dyspozycji otrzymują całą maszynę, co oznacza ze nie będą się oni musieli dzielić jej zasobami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close