Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 18:30 Edukacja, Rozrywka

W jaki sposób warsztaty z robotyki pomagają w rozwijaniu się dzieci

Rozmaite roboty cały czas budzą wyobraźnię dorosłych i dzieci. Na pewno dużą rolę odgrywają tu filmy, w jakich urządzenia te potrafią robić niezwykłe, niesamowite rzeczy. Ale równie ciekawa będzie także rzeczywistość, szczególnie jeśli samemu można stworzyć coś oryginalnego. W ostatnim czasie bardzo mocno zwiększyła się popularność rozmaitych zajęć z dziedzino robotów, które organizowane są nawet dla małych dzieci. Ktoś zapyta zapewne, jaki ma to sens, skoro takie dzieci nie rozumieją z tego zbyt wiele.

Tymczasem tego typu zajęcia poprowadzić już można w przedszkolu, a już na pewno w szkole podstawowej czy średniej. Rzecz jasna z uwagi na wiek trzeba odpowiednio dobrać poziom zaawansowania, tak aby go dopasować do możliwości i umiejętności młodych ludzi. Ale wprowadzając sukcesywnie w ten temat można dojść do etapu, w jakim się pojawi zaawansowane programowanie i używanie różnych funkcji. To wymagać już będzie systematycznych zajęć przez wiele tygodni, ale takie są organizowane w wielu miejscach. Czasami prowadzone są one przez doświadczonych specjalistów, którzy takie zajęcia prowadzą na prawdziwych uniwersytetach. Ale bardzo dużo organizowanych jest także pokazów i warsztatów, mających za zadanie pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co one potrafią. Takie warsztaty z robotyki trwają od kilkunastu minut do nawet całego dnia, i mogą mieć bardzo różną formułę.

W wielu przypadkach są stosowane w nich specjalne komplety klocków, pozwalające na to, żeby zbudować od podstawy całego robota, a następnie go zaprogramować odpowiednio. Uczestnicy zajęć mają także możliwości poznania zasady działania rozmaitych czujników, jakie wykorzystać można do pracy robota. Warsztaty takie mogą być ciekawym uzupełnieniem rozmaitych imprez oraz eventów, i pozwolą zaciekawić młode osoby tą fascynującą gałęzią nauki. I niewykluczone że jacyś przyszli robotycy w ten sposób odkryją pasję na wiele lat życia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Close