Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 08:32 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Motoryzacja, Transport

W jaki sposób grzać olej w silniku oraz kiedy tak właściwie go wymieniać?

Niektóre łatwe projekty opierają się na tym, że części poruszają się z ogromną prędkością aby ochlapać i nasmarować powierzchnie między pierścieniami tłoka i powierzchni wewnętrznej cylindrów. Tu jednakże, nowoczesne projekty uwzględniają kanały przechodzące przez pręty, które przewożą olej silnikowy z korbowodów do połączenia między prętem i tłokiem, smarując powierzchnie styku pomiędzy pierścieniami tłoka i powierzchniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy też jako uszczelnienie pomiędzy pierścieniami tłoka oraz ściankami cylindra, by oddzielić komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane niektóre nowoczesne silniki. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, ma okazję doprowadzić to do poważnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało niemało pieniędzy, bo koszty naprawy są dosyć wysokie.

Wobec tego należałoby jest przystosować właściwy olej oraz najprawidłowiej zaleca się zakupić olej silnikowy dobrej i słynnej marki na rynku. Nie oszczędzajmy! Kiedy tak właściwie chodzi o wymianę oleju silnikowego, wiele osób zastanawia się, jaki typ oleju ma zakupić. Kiedy tak właściwie dochodzą do lady w sklepie, zadają to pytanie sprzedawcy, a sprzedawca odpowiada często: Ile lat ma pana pojazd? Parę minut w następnej kolejności odsyłają nas z olejem, który zdaje się być odpowiedni dla stworzonego przez nas samochodu. Ale czy na pewno? Na wlewce w szeregu przypadków widnieje napis jaki olej silnikowy możemy wlać do zbiornika – tu rekomendujemy też co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Przypuśćmy, iż jest to 5W-30. Gdy dolejemy oleju silnikowego 20W-50, zmniejszamy okres użytkowania naszego silnika.

Warto jest wobec tego posiadać w domu instrukcję obsługi do stworzonego przez nas samochodu. Nie jesteśmy w stanie ufać stworzonym przez nas kolegom lub innym figurom, które być może nie mają zdrowego rozsądku. Nie czytają, nie uczą się, a myślą że zdają sobie sprawę z tego wszystko. Lepiej stosować się do zaleceń producenta aniżeli eksperymentować. Na rynku istnieje dużo marek olejów, różnych marek i o przeróżnych cenach. Nam chodzi zwłaszcza o wybranie takiego oleju, żeby miał dobrą lepkość. Czym więcej stopni będzie miał olej, jego lepkość będzie większa, czyli będzie gęstszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Close