Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 18:14 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Separatory tłuszczu – o czym należy pamiętać podczas użytkowania

Podczas otwierania gastronomicznego lokalu pomyśleć należy o wielu rzeczach. Jedna z nich to zadbanie o odpowiednią czystość odprowadzanych ścieków, w jakich nie powinno się znajdować nic, co mogłoby spowodować zatkanie rur. A że tłuszcze niestety takie właściwości posiadają, to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można ich do ścieków odprowadzać. Za coś takiego mogą grozić poważne konsekwencje finansowe, dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest zamontowanie specjalnego separatora tłuszczu. Takie urządzenia działają na zasadzie grawitacji. Ścieki są odprowadzane do zbiornika z przegrodami we wnętrzu.

Ciężkie zanieczyszczenia zatrzymują się na tych przegrodach, a lekki tłuszcz jest unoszony na górze. Dzięki temu dalej do systemu kanalizacji jest odprowadzana czystsza woda, nie zawierająca nic, co mogłoby spowodować przytkanie rur. Jednak ciągłe użytkowanie kuchni będzie powodować zwiększanie się warstwy tłuszczu zbiorniku, dlatego też co jakiś czas trzeba będzie wykonać serwis separatorów. Jest zalecane, żeby robić go co najmniej raz w miesiącu, lecz to zależne jest od indywidualnych ustaleń.

Właściciel czy pracownicy danej firmy systematycznie muszą sprawdzać stan zbiornika, i jeżeli warstwa tłuszczu będzie zbyt duża, to zamówić czyszczenie separatorów śląskie. Przepisy zabraniają, aby można to było zrobić samodzielnie, konieczne jest wynajęcie wyspecjalizowanej firmy posiadającej niezbędne uprawnienia.

Firmy takie po pierwsze dysponują odpowiednimi samochodami, do których ściągane są wszystkie odpady. Dodatkowo z każdej wizyty wystawić muszą protokół, żeby dokumentacja się zgadzała. Tłuszcz nie należy do niebezpiecznych materiałów, lecz wymaga specjalnej utylizacji, dlatego zajmować się tym mogą jedynie upoważnione podmioty. Decydując się na współpracę z taką firmą warto podpisać umowę na dłuższy czas na regularne przyjazdy. Wówczas po pierwsze na pewno będzie lepsza czyszczenie separatorów cena, a po drugie nie trzeba będzie za każdym razem czekać na termin.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 12 times, 1 visits today)
Close