Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 13:07 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Połączenia śrubowe – jak zadbać o ich zabezpieczenie

Projektując rozmaite konstrukcje trzeba zadbać o odpowiednie połączenie poszczególnych części. W wielu przypadkach wykorzystywane są do tego celu różne śruby, które umożliwiają łatwy montaż, a jednocześnie są wytrzymałe i solidne. Jednak w przypadku takich połączeń bardzo istotne jest ich dobre zabezpieczenie przed korozją. Jeśli śruba będzie rdzewiała, to w pewnym momencie na tyle się może osłabić, że po prostu pęknie, a to zagrozić może całej danej konstrukcji.

Dlatego też do dyspozycji są dwa rozwiązania, z których każde posiada swoje zalety i wady. Jako pierwsze można wymienić wykonanie połączenia przy pomocy zwykłych śrub, a później dokładne pomalowanie całości. Przy odpowiednim wykonaniu może to zapewnić długą żywotność, pamiętać jednak należy o tym, żeby systematycznie kontrolować stan powłok i w razie potrzeby zająć się poprawieniem. Kolejne z rozwiązań to śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Koszt tego typu śrub jest trochę wyższy, ponieważ na etapie wytwarzania pokrywa się je cienką powłoką cynkową.

Dzięki temu stal, z której wykonana została śruba, jest bardzo odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne, i może wytrzymać przez długie lata bez konieczności konserwowania. Tak więc jeżeli komuś zależy na trwałości i solidności konstrukcji bez potrzeby sprawdzania ogólnego stanu nałożonej farby, to zdecydować się powinien na drugie z rozwiązań. Zwłaszcza że nie powinno być żadnych problemów z kupnem ocynkowanych śrub, wystarczy w wyszukiwarce wpisać słowa śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i przejrzeć propozycje wyświetlonych sklepów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Close