Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 11:25 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Monitoring – jakie opcje w tym temacie mają właściciele domów

W naszym kraju w każdym roku dochodzi do dużej ilości kradzieży. Tak naprawdę żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, ponieważ włamywacze często wybierają zupełnie przypadkowo. A ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej mieszkańców, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i zaczynają działać w odpowiedniej chwili.

Z tego też powodu jeżeli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze rzeczy lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już w samej bramce wejściowej pojawić się może nowoczesne urządzenie, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast klasycznych domofonów, a najnowsze wersje mogą być nawet sterowane za pomocą smartfonów.

Kolejnym ważnym elementem ochrony jest monitoring. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, jaka będzie wchodzić w jego skład dysponować musi odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim chodzi tu o jakość nagrywanego obrazu. Musi on mieć na tyle dużą ostrość, aby w razie konieczności dało się rozpoznać osoby z kadrów. Najmniejsza rozdzielczość pracy tego typu urządzeń to HD, ale dużo lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało z dużo większą ilością danych do nagrywania, z tego też powodu należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, tak więc dobrym rozwiązaniem są modele posiadające diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacznie poprawia ostrość obrazu. Przy urządzeniach działających na zewnątrz ważne jest, żeby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś kupował będzie wszystkie takie podzespoły w jednym sklepie, to w zamówieniu znaleźć się też może Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 23 times, 1 visits today)
Close