Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 12:50 Budownictwo, Przemysł

Jak znaleźć odpowiedni do swoich potrzeb kompresor śrubowy

W branży związanej z pneumatyką przemysłową wykorzystuje się różne rodzaje urządzeń. Ich wybór podyktowany jest przeważnie konkretnymi potrzebami, dlatego każdorazowo przy projekcie wybieranej jest najoptymalniejsze rozwiązania. W wielu przypadkach świetnie się na przykład sprawdzają kompresory śrubowe, wyróżniające się spośród innych rodzajów kompresorów kilkoma cechami.

Przede wszystkim ich dużym plusem jest płynna praca, bez niepotrzebnego pulsowania, a równocześnie szeroki zakres ciśnień możliwych do uzyskania. Ten rodzaj kompresorów jest znany od dawna, a jego historia sięga aż dziewiętnastego wieku. Pierwsze egzemplarze były niestety mało wydajne, z tego też powodu nie zyskały dużego zainteresowania, dopiero po kilkudziesięciu laty je poprawiono, i dzisiaj są chętnie wykorzystywane. Konstrukcja takich kompresorów jest dość specyficzna, bowiem złożone są one z dwóch równoległych wirników, które mają inną ilość zębów i prędkość obrotową, i kręcących się w odwrotnym kierunku. Dzięki temu w środku będzie się wytwarzało duże ciśnienie, a ściśnięte powietrze dostaje przesłane do przewodu. Niezwykle istotny w całości procesu jest olej, jaki do prawidłowego działania należy podgrzać do wysokiej temperatury. Dlatego też ten typ kompresorów nadaje się dobrze do ciągłej pracy, bez częstego włączania i wyłączania. Również dlatego, że do rozgrzania oleju w niektórych modelach trzeba nawet kilkadziesiąt minut.

Przy wyborze takiego urządzenia trzeba zwrócić swoją uwagę na parę istotnych kwestii. W pierwszej kolejności istotne będzie odpowiednie dopasowanie wydajności do konkretnego zastosowania. Dobrze, aby zapewnić trochę zapasu, lecz wybranie zbyt mocnego nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pasuje także zwrócić swoją uwagę na temat serwisu i gwarancji, które mają duże znaczenie dla ciągłości pracy. Jeżeli ktoś będzie chciał taki sprzęt zakupić, to dobrze żeby odwiedził jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny, w którym otrzyma fachowe wsparcie. Można to również zrobić w sieci internetowej, przykładowo pod adresem https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close