Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 08:36 Dom, Ogród

Jak odpowiednio dobrać klimatyzator do niedużego wnętrza

Letnie upały coraz bardziej doskwierają mieszkańcom naszego kraju. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień nierzadko przez dłuższy okres czasu przekracza 30 stopni, przez co każdy będzie szukał jakiejś ochłody. Największy problem mają z tym mieszkańcy bloków, zwłaszcza od południowej strony. W ostatnim czasie decydują się oni jednak coraz częściej na zamontowanie układu klimatyzacji, chociaż nie za każdym razem jest to prosta sprawa. Z uwagi na to, że bloki są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie, to nie zawsze dostanie się zgodę na montaż takiej instalacji. Jednak nawet wtedy są opcje na znalezienie wyjścia z tego typu, przykładowo instalując klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wówczas zgody związane z przymocowaniem jednostki zewnętrznej do ściany nie są potrzebne, ale trzeba zadbać o systematyczne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja w bloku jest dobrym rozwiązaniem do instalacji w wielorodzinnych budynkach, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele nadających się do tego celu urządzeń. Będą się one różnić od siebie zakresem funkcjonalności, parametrami oraz oczywiście ceną montaż, dlatego też trzeba odpowiednio dobrać potrzebne podzespoły. W pierwszej kolejności znaczenie ma moc, jaka zależy głównie od powierzchni do chłodzenia. Jeśli ona nie przekroczy czterdzieści m2, to w zupełności powinien wystarczyć zestaw mający moc 3.5 KW, przy większych mieszkaniach potrzebne będą trochę mocniejsze urządzenia.

Warto także zwrócić uwagę na inne funkcjonalności, które mocno mogą zwiększyć użyteczność klimatyzacji, ale wpływają również na końcową cenę. Zestaw podstawowy można już kupić za około 3 tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze montaż. Dobrym pomysłem jest zrobienie wszystkiego w zimie, wówczas można liczyć na rabaty i szybki termin realizacji. Jeśli ktoś się nie zna na tym, to samodzielnie będzie mu trudno wykonać takie prace, tak więc warto zatrudnić do tego specjalistyczną firmę, taką jak na przykład cold-man.pl, która w razie konieczności także doradzi w wyborze najlepszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)
Close