Budowa swojego wymarzonego domu to sporo istotnych decyzji, jakie trzeba przy tym podjąć. Sporo osób decyduje się na tradycyjne technologie, czyli fundamenty z betonu, a na nich ściany wybudowane z cegieł czy pustaków. Lecz coraz większą popularnością także się cieszą domy drewniane, jakie posiadają istotne zalety. Drewno wielu osobom będzie się kojarzyło z tym, że jest łatwopalne. Lecz do budowy domów zostaje ono zaimpregnowane odpowiednimi preparatami, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo, będąc praktycznie całkiem odporne na działanie ognia. Kolejnym podnoszonym często argumentem są wydatki na taką inwestycję.
Jeśli porówna się wydatki potrzebne na postawienie budynku z drewna czy z pustaków, to drewno wypadnie korzystniej. Oczywiście dużo zależeć będzie od wybranego projektu czy wyposażenia, a tu każdy z inwestorów będzie miał swoje własne pomysły. Jednak spore oszczędności można uzyskać na czasie. Tradycyjne metody wymagają przede wszystkim znacznie więcej pracy, lecz również i trzeba czekać, aż stropy i mury będą suche. Drewniane konstrukcje można stawiać w zasadzie przez cały rok, gdyż mokre prace ograniczają się do zrobienia fundamentów na początku. Dzięki tym cechom cały budynek można postawić nawet w przeciągu dwóch miesięcy, co jest naprawdę niewiele.
Bardzo w tym pomaga technologia szkieletowa, polegająca na zrobieniu całej konstrukcji budynku w postaci szkieletu, a następnie obudowanie ścian z izolacją w środku. Co istotne, tego typu domy szkieletowe umożliwiają zróżnicowane wykończenie na zewnątrz i w środku. Postawić je można w stanie surowym, lecz również zastosować tynki, powodujące że całość będzie wyglądała jak wykonana z cegieł. Bardzo dużą zaletą domów drewnianych jest oszczędność energii cieplnej i utrzymywanie korzystnego mikroklimatu w środku. Materiał ten posiada bardzo dobre termiczne właściwości, co wraz z dobrą izolacją pozytywnie wpływa na znacznie mniejsze koszty ogrzewania budynku. Można do tego użyć standardowej instalacji, lecz wiele osób decyduje się też na pompę ciepła albo kominek.
+Tekst Sponsorowany+