Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 14:27 Budownictwo, Przemysł

Bentonitowe maty – jaka jest ich konstrukcja

Odpowiednia ochrona przed wodą i wilgocią ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej trwałości różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Pozwolenie na to, aby wilgoć dostała się do środka to niebezpieczeństwo nie tylko uszkodzenia konstrukcji i zwiększenia korozji, ale też i rozmaite kłopoty wiążące się z niszczeniem wyposażenia. Dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie w odpowiedni sposób przed działaniem wody, przy użyciu rozmaitych technik. Pośród nich w ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć bentonitowe maty. Głównie mają one wysoką skuteczność, co w porównaniu z niewysokimi kosztami stanowi skuteczną i trwałą ochronę. Takie maty wytwarzane są za pomocą nowatorskiej metody igiełkowania, w jakiej warstwy takiej maty zespajane są ze sobą za pomocą niewielkich igieł, co daje duże zespolenie i jednorodny rozkład bentonitu w środku.

Różnych warstw w typowych matach jest trzy, chociaż w sprzedaży pojawiają się również inne rozwiązania. Warstwy zewnętrzne stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Dysponuje ona obniżoną przepuszczalnością, a jednocześnie jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w typowych zastosowaniach nie powinno być ryzyka jakiegoś przypadkowego uszkodzenia, i takie rozwiązanie może być z powodzeniem stosowane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to kupić też można maty mające dodatkową warstwę polimeru, który znacząco poprawia wytrzymałościowe parametry.

Między warstwami geotkaniny umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Materiał ten charakteryzuje się dużą pochłanialnością wody, a w tym procesie zmienia się on w uszczelniający żel. Żel ten przenika do wszystkich szczelin murów czy fundamentów, i dzięki temu chroni przed wnikaniem do wnętrza wody. Bentonitowe maty są często używane do izolacji domów, obiektów przemysłowych i innych budynków, można je także stosować w zbiornikach retencyjnych czy jako zabezpieczenie wałów. Jeżeli ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może w wyszukiwarce podać hasło eurobent i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close